Урок 6. Способи збереження природного середовища

Урок 6
Тема: Способи збереження природного середовища.

1. Охорона природи в Україні
  Охорона природи — сукупність заходів зі збереження, раціонального використання і відновлення природних ресурсів Землі. Етика, наука, і дії, спрямовані на захист довкілля від забруднення, посиленої експлуатації й іншого шкідливого впливу життєдіяльності людини.
   В Україні, державній охороні і регулюванню використання підлягають земля, надра, водні ресурси, ліси, полезахисні й водоохоронні лісосмуги, зелені насадження, типові краєвиди, курортні місцевості, рідкісні, корисні, реліктові тварини й рослини, визначні природні об'єкти, державні заповідники і заказники та їхній рослинний і тваринний світ, атмосферне повітря та інші природні багатства. Заборонено таку господарську діяльність, яка може шкідливо вплинути на стан природних багатств, призвести до руйнування ґрунтів, забруднення і обміління водойм, забруднення повітря, знищення корисних тварин і рослин, зруйнування або пошкодження інших цінних об'єктів природи. Організацію заходів щодо охорони природи та нагляд за їх проведенням здійснюють місцеві органи влади, відомства, інспекції, громадські організації.

    В Україні головними причинами, що призвели до загрозливого стану довкілля є:
· застаріла технологія виробництва та обладнання,
· високий рівень концентрації промислових об'єктів;
· велика кількість підприємств, діяльність яких є екологічно небезпечною,
· відсутність належних природоохоронних систем (очисних споруд, оборотних систем водозабезпечення тощо);
· відсутність належного контролю за охороною довкілля.

   Оскільки виробнича діяльність викликає порушення природного середовища, суспільству випадає взяти на себе турботу щодо відновлення її властивостей та охорони від подальшого руйнування
1) розробка і впровадження нових технологій, очисних споруд, видів палива;
2) озеленення населених пунктів;
3) зниження інтенсивності руху транспорту на перевантажених автомагістралях, організація екологічно-патрульного контролю;
4) вкладання коштів у розвиток нових, ресурсозбережуваних технологій;
5) прийняття і додержання законів щодо підтримання якості атмосфери, водойм, ґрунту;
6) формування екологічної культури, насамперед у молоді;
7) створення заповідників та заказників, ботанічних садів та біологічних парків для зникаючих видів рослин та тварин

2. Способи збереження довкілля
   Допомога довкіллю, або «зелене» життя, зовсім не обов'язково повинна бути пов'язана з головним болем. Навпаки, часто це дуже просто. Та й думка про те, що одна людина нічого не змінить, далека від правди. Якщо кожен із нас приділить хоч трохи уваги цьому питанню, зміни будуть настільки значні, що не помітити їх буде важко.
  Способи збереження довкілля на державному рівні ми роздивилися вище, а що може зробити кожен із нас? Давайте роздивимося декілька варіантів.

1. Замініть лампочку
  Якщо кожна сім'я в країні замінить одну звичайну лампочку в будинку на люмінесцентну (енергозберігаючу), то це призведе до зниження рівня забруднення навколишнього середовища аналогічного видаленню з доріг мільйона автомобілів. У випадку, якщо вам не подобається світло таких ламп, можна поставити їх хоча б у ті місця, де світло потрібно рідко - в комору, на балкон і т. д.

2. Вимикайте комп'ютер на ніч

3. Використовуйте обидві сторони паперу

4. Віддавайте скло на переробку
   При переробці скла, рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от неперероблене скло може розкладатися мільйони років.

5. Віддавайте газети на переробку
  Щодня друкується кілька мільйонів газет. Більше 70% з них зрештою просто викидають у сміттєвий ящик. Якщо ж ви відправите на переробку всього одну газету на тиждень, це вже допоможе зберегти безліч дерев.

6. Купуйте менше води в пластикових пляшках
  Близько 90 відстків пластикових пляшок не переробляється, а їх розкладання забере тисячі років. Простий вихід - використовуйте одну пляшку багато разів, це допоможе довкіллю, вашому гаманцю і, можливо, навіть здоров'ю. Можна також використовувати фільтри для води. Очищена таким чином вода навряд чи поступиться по чистоті тієї, що продається в пластикових пляшках.

7. Закривайте воду
   Швидше за все, вам про це вже говорили, але ви все одно не закриваєте воду, поки чистите зуби. Так ви зможете заощадити до 19 літрів води на день! Те ж саме стосується й миття посуду, деякі дії в цьому процесі теж не вимагають постійного потоку води. Слід не забувати, що головна екологічна проблема у світі сьогодні - нестача питної води.

8. Віддавайте старі мобільні телефони на переробку 
  В середньому на сьогоднішній день один мобільний телефон використовується близько 18 місяців, тож на звалищі щорічно виявляється близько 130 мільйонів телефонів. Частини телефону і батареї з часом будуть випускати токсичні елементи в навколишнє середовище. Тому краще знайдіть місце, де приймають телефони для подальшої екологічної переробки. 

9. Віддавайте на переробку алюміній 
  На створення 20 алюмінієвих банок з перероблених старих витрачається стільки ж енергії, скільки на створення однієї абсолютно нової. 

10. Вирощуйте кімнатні рослини 
   Вони не тільки прикрасять кімнату, але й сприятмуть очищенню повітря і більшій кількості кисню в будинку. Крім того, можна подарувати їх друзям замість зрізаних квітів, і тоді, можливо, друзі самі почнуть їх вирощувати. 

12. В магазин зі своїм пакетом 
   Розумно не купувати нові пакети щоразу, роблячи покупки в магазині, а взяти з собою свої - навіть один не викинутий пакет вже допоможе довкіллю. Як відомо, поліетиленові пакети сьогодні є одними з основних забруднювачів в наших містах.

13. Віддавайте речі 
   Перш ніж щось викинути, подумайте, чи не потрібна ця річ кому-небудь ще. І навіть якщо вона не потрібна тим, кого ви знаєте, цілком можливо, що їй будуть раді в благодійній організації. 

14. Ні - пластиковим пакетам
   Щороку в світі використовується 500 мільярдів пластикових пакетів. Вони не розкладаються і найчастіше з'являються в океанах, а згодом можуть виявитися і в шлунках морських мешканців. Намагайтеся використовувати багаторазові сумки, краще паперові. 

15. Відключіть зарядний пристрій
   Не потрібно залишати зарядний пристрій в розетці, коли нічого не заряджається. Багато хто не знає, що недостатньо просто відключити сам пристрій (телефон, ноутбук і т.д.), потрібно обов'язково висмикнути його з розетки, оскільки електрика при цьому все одно витрачається. 
16. Використовуйте акумуляторні батареї
   Десятки мільярдів батарей виробляються і продаються щороку, й безліч із них - одноразові лужні. При цьому переробляється зовсім небагато. Купіть зарядний пристрій і пару акумуляторних батарей, вони дорожчі, але окуплять себе через кілька місяців використання.

3. Домашнє завдання
1) Виписати основні терміни та поняття в зошит
2) Написати есе на тему "Я бережу природу" і опишіть, які б ви запропонували способи збереження довкілля 

Немає коментарів:

Дописати коментар